چرا ایستگاه‌های مکانیزه؟

چرا ایستگاه‌های مکانیزه؟ در دنیای امروز زندگی بدون اتوبوس‌های حمل و نقل عمومی غیر ممکن است. همه افراد توانایی استفاده از ماشین شخصی را ندارند، ضمن آنکه آلودگی و فضای محدود شهرها این اجازه را به همه افراد نمی دهد، بنابراین اتوبوس‌های حمل و نقل داخل شهر به ابزاری بسیار موثر و مهم در جابجایی افراد تبدیل شده‌اند. در شهرهای بزرگ مانند تهران، شیراز، اصفهان، مشهد، کرج و برخی دیگر این نیاز بیش از هر شهر دیگری احساس می شود.

 

ایستگاه مکانیزه

چرا ایستگاه‌های مکانیزه؟ در گذشته ایستگاه‌های اتوبوس به صورت فلزی بوده و نهایت امکانات آنها نیمکت‌های فلزی و یا سایبان بود و چیز دیگری نداشتند و همان هم به مرور زمان و در اثر تماس با باد و باران و سرما و گرما خیلی زود از بین می رفت.

ویــژگی‌هــای ایستگـاه مکـانیزه مـدرن اتـوبوس

1. یک ایستگاه مکانیزه مدرن اتوبوس سیستم خنک کننده داشته تا افراد بتوانند در فاصله آمدن اتوبوس راحت این مدت زمان را سپری نماید.

2. یک ایستگاه مکانیزه مدرن اتوبوس صندلی‌های راحت و نقشه راه و ایستگاه‌های بین راه را به تصویر کشیده تا همه افراد چه آن‌ها که با مسیر آشنایی دارند و چه آن‌ها که مسیرها را نمی‌شناسند، بتوانند به راحتی در ایستگاه مورد نظر خود سوار یا پیاده شوند.

3. شیشه‌های عایق صوتی

ایستگاه مکانیزه

هدف از نصب ایستگاه‌ اتوبوس مکانیزه چیست؟

ارتقاع کیفیت خدمات رفاهی به شهروندان

وجود امكانات سرمايشي و گرمايشي، نور مطلوب و صندلي‌های راحت با ظرفیت بالا شرایط مناسبی را برای مسافران را در تمام فصول سال به همراه خواهد داشت.

زیبا سازی شهر

طراحی نوین ایستگاه‌های مزبور با شیشه‌ های زیبا، ایمن، نشکن و وجود نورکافی درایستگاه‌ها چهره شهر را زیباتر میکند.

کاهش آلایندهای صوتی

ايستگاه‌ اتوبوس مكانيزه با بهره‌مندی از استانداردهای مناسب سبب كاهش آلودگي صوتی درفضای داخل ایستگاه می‌شود .

استفاده از امکانات و فناوری‌های نوین

ایستگاه های مکانیزه با توجه به فراهم بودن زیر ساخت های مناسب، امکان ارایه برخی از خدمات دولت الکترونیک را دارد. از این دست خدمات میتوان به ارائه و شارژ کارت شهروندی اشاره نمود.